Denis Kopúnek – Kryptoflex

Investovanie

V týchto časoch, keď prebieha rozmach technológie Blockchain a jemu podobných riešení, sa nájde veľa projektov, za ktorými stoja „ľudia znalí princípu veci“. Predstavia nejakú ilúziu projektu (SCAM), ktorý bude zaručene najlepší na svete, ale často tomu chýba dohľadateľný dôkaz! Ľudia neznalí veci im zveria peniaze (zainvestujú), lebo „zisk bude už čoskoro obrovský“. Treba myslieť aj na to, že ani projekt zalistovaný na kryptoburze a dohľadateľný na blockchaine nie je zárukou zisku.

Finančná gramotnosť

Boj inštitúcií s nováčikmi na trhu funguje v každej oblasti, či nakupujete kryptomeny, akcie alebo komodity. Všade je psychológia rovnaká, a to je dôvod, prečo bohatí bohatnú a drvivá väčšina retailových investorov prichádza o svoje aktíva.

Finančná gramotnosť a chápanie súvislostí sú to podstatné, čo potrebuje inteligentný investor ovládať, pretože inteligentný investor sa volatility trhu nebojí. Vie, čo kupuje, rozumie hodnotám a v klesajúcej fáze vidí príležitosť nákupu.

Dnes je už kryptosvet viac než len o bitcoine a alternatívnych kryptoaktívach. Postupnou globálnou digitalizáciou sa ľudom otvárajú rôzne formy a možnosti investovania.

Nákup na burze

Vo vlastnej réžií si viete nakupovať svoje kryptoaktíva prostredníctvom kryptomenovej burzy. Uchovávaním svojich zakúpených aktív na kryptomenovej burze ale podstupujete riziko odcudzenia vašich aktív. Z hľadiska bezpečnosti je ideálnym riešením zakúpenie takzvanej offline peňaženky, kde viete svoje aktíva bezpečne uchovávať.

Kryptomenové peňaženky

Ďalším riešením je nakupovať svoje kryptoaktíva priamo cez kryptomenové peňaženky. Kryptomenové peňaženky sú veľmi obľúbené, relatívne bezpečné a nenáročné na používanie.

Správcovské spoločnosti

Najobľúbenejšou formou investovania do kryptoaktív pre úplných začiatočníkov je spôsob investovania cez transparentné správcovské spoločnosti, ktoré zmluvne garantujú stopercentnú bezpečnosť a pravidelný nákup skutočných podkladových kryptoaktív.

NFT

Moderná ekonomika nám vďaka čoraz väčšej digitalizácií ponúka možnosti investovania napríklad do firemných tokenov spoločností, alebo investícií do nehnuteľností pomocou NFT tokenov.

Náš odborný tím konzultantov vám pomôže v akejkoľvek problematike investovania a celkového vzdelávania v rámci kryptoaktív a kryptotechnológií. Neváhajte nás kontaktovať a dohodnite si stretnutie.